Küttejaotus ehk soojuse transportimine kütteseadmetest majja

FotoliaComp_70633876_ZPHaTIMlnzinhQGrsCXsxEcpArYqzUzO_NW40Maja küttejaotus on vähemalt sama oluline kui kütteseade ise. Levinuimad variandid selleks on põrandküte või radiaatorid. Harvemini kasutatakse ka nn fancoile ehk puhurradiaatoreid. Küttejaotuse kvaliteet on eriti oluline just siis, kui kütteseadmena kasutatakse soojuspumpa, kuna soojuspumba efektiivsus sõltub otseselt soojuskandja ehk küttevee temperatuurist. Mida läbimõeldumalt on küttejaotus ehitatud, seda madalam on soovitud toatemperatuuri saavutamiseks vajaminev soojuskandja temperatuur ning seda kõrgem omakorda soojuspumba efektiivsus.

Näide:
Soojuskandja vee temperatuuri juures 60 °C annab soojuspump 1 kW tarbimise juures välja alla 3 kW sooja.
Soojuskandja vee temperatuuri juures 35 °C annab soojuspump 1 kW tarbimise juures välja kuni 5 kW sooja.

Just seetõttu peab Maaküte OÜ kvaliteetse küttejaotuse süsteemi olemasolu äärmiselt oluliseks, saavutamaks terviklikku ja madalaimate kuludega küttesüsteemi. Maaküte OÜ’l on enda projekteerija ja suurte kogemustega paigaldajad.

Enamus kütteprojekte turul tehakse “rusikareegli” järgi ning soojuskandja temperatuuridele reeglina tähelepanu ei pöörata. Maaküte OÜ’s omistatakse soojuskandja temperatuuridele just erilist tähelepanu ning proovitakse see hoida nii madalal kui võimalik.