hybriidsoojuspump1Daikin Altherma Hybrid

  • Madalamad küttekulud võrreldes olemasolevate gaasikatelde ja õhk/vesi soojuspumpadega.
  • 27 kW kondensatsioonigaasikatel + kuni 10 kW õhk/vesi soojuspump.
  • Madalad soetuskulud.
  • Lihtne ja kiire paigaldus.
  • Kindlustab gaasi- või elektrihinna tõusu vastu.
  • Kasutab kuni 60% ulatuses taastuvat energiat.

Daikin Altherma hübriidsoojuspump tähendab õhk/vesi soojuspumba ja gaasi kondensatsioonikatla ühendamist üheks energiasäästlikuks kütteseadmeks. Seade kasutab ära gaasikatla ja õhk/vesi tehnoloogia parimaid omadusi.

Tänaste energiahindade juures on teatud tingimustel soodsam kütta õhk/vesi soojuspumbaga ja teatud tingimustel gaasikatlaga. Daikini patendeeritud tehnoloogia arvestab gaasi ja elektri sisendhindasid ning otsustab selle järgi, kumma mooduliga kütta. Teatud olukordades köetakse mõlema mooduliga korraga. See tähendab, et küttesüsteemist tulev vesi köetakse teatud temperatuurini soojuspumbaga ning lõpptemperatuur saavutatakse gaasikatlaga. Niimoodi kasutatakse ära soojuspumba kõrge COP’ga osa ning kõrgemad temperatuurid saavutatakse gaasikatlaga.

Tavaline hübriidsoojuspump lülitab gaasikatla ja soojuspumba režiimi vahel kindla välistemperatuuri järgi. Daikin Altherma hübriid suudab töötada ka soojuspumpa ja gaasikatelt koos kasutades. Režiimide vahetused otsustatakse jooksvalt arvestades gaasi- ja elektrihinda. Selline intelligentne juhtimissüsteem annab märkimisväärse lisasäästu.

Daikin Altherma kataloog 2017