Buderus

BUDERUS maasoojuspumba märkõnadeks on efektiivsus ja mugavus.buderus

Maapind annab jõudu. Sellise järelduseni jõuame, kui vaatleme maa–vesi tüüpi soojuspumpade efektiivsusnäitajaid. Kuni 80% soojusenergiast võetakse ümbritsevast keskkonnast, saavutades sel moel kasuteguri COP väärtuse 5*.

Integreeritud kompressor tagab kuni 65 °C küttevee temperatuuri, mis võimaldab omakorda nautida eriti kõrgetasemelist mugavust ja madalaid küttekulutusi.

Mugavusest rääkides –  kogu soojuspumbaga seotud informatisoon kuvatakse ekraanile graafiliselt. Tänu sellele on kliendile soojuspumba soovipärane seadistamine äärmiselt lihtne ja käepärane. Ka hooldusspetsialistid saavad tehnilise hoolduse käigus sama mugavust nautida.

maasoojuspumba_ristl6ige_sisu_imgHorisontaalne laotus või puurauk?

Maakontuur ehk maakollektor paigaldatakse krundile horisontaalses asendis, ligikaudu 1 m sügavusele. Torude vahekaugus üksteisest on minimaalselt 1 m. Torude pikkus määratakse kindlaks sõltuvalt pinnasetüübi iseärasustest ja nõutavast küttevõimsusest. Võimalusel kasutatakse puurauke, mis paiknevad pinnases vertikaalselt ning säästavad nii oluliselt paigalduseks vajaminevat maapinda. Siiski on vajalik võtta arvesse, et selliste puuraukude süvistamiseks (kuni 150m sügavusele maapinda) on vaja eelnevalt kohalikust omavalitsusest luba hankida.